MEGKEZDŐDÖTT AZ ÉLETCIKLUSUK VÉGÉRE JUTOTT HASZONGÉPJÁRMŰVEK FENNTARTHATÓ KEZELÉSI FOLYAMATÁNAK KIDOLGOZÁSA CÍMŰ KUTATÁS-FEJLESZTÉSI PROJEKT

2017. január 10., 19:05
Az OPTISOL konzorcium 914,55 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a GINOP keretén belül a „K+F versenyképességi és kiválósági együttműködések” tárgyú pályázati kiíráson a Széchenyi 2020 program keretében. A több, mint 1,251 milliárd forint összköltségvetésű beruházásból megépítésre kerül két darab mintacsarnok a szükséges technológia kialakításával, továbbá a szakértő egyetemi és kutató partnerek segítségével meghatározásra kerül a legkisebb környezetszennyezést eredményező újrahasznosítási folyamat.

A projektben a Miskolci Egyetem részéről a Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet  vesz részt, a projekt indításáról szóló sajtóközlemény itt olvasható.