Prof. Dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter Miniszteri Elismerő Oklevéllel tüntette ki DR. BOKÁNYI LJUDMILLA intézeti tanszékvezető egyetemi docenst a kiemelkedően eredményes szakmai tevékenysége elismeréseként.
Csőke Barnabás, intézetünk korábbi igazgatója, professzor emeritusa Szilikátiparért Emlékérmet vett át az Építők Napján.
Intézetünk két hallgatója is Különdíj kitüntetésben részesült a 2019. évi Szilikátipari Tudományos Egyesület diplomadíj pályázatán, továbbá 2 év egyesületi tagságot nyert.
Fenntartható Cement- és Betonipari Technológiák Szakmai Napot tartottak 2019.április 24-én a Miskolci Egyetemen, Intézetünk társszervezésében.
Dr. Mucsi Gábor, Intézetünk docense, Karunk dékánhelyettese szerepelt az M1 Ma délelőtt műsorában pernye újrahasznosítási témakörben.
A hallgatóink immár hagyományosan sikeresen szerepeltek a múlt héten megrendezésre került OTDK-n.
ifj. Kasó Attila MSc hallgató TDK dolgozatát díjjal jutalmazta az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület. A díj olyan tudományos diákköri dolgozatért ítélhető oda, amely ipari probléma megoldásával foglalkozik.
A TEA keretében 2019. március 8. (péntek) 14:30-kor Dr. Kiss Tibor a BIOKOM Nonprofit Kft. igazgatója tart előadást AZ EMBER FÁJ A FÖLDNEK? címmel.Az előadás helyszíne: Miskolci Egyetem XXXVII. előadó Zambó terem, A/3 épület 1. emelet).
A Magyar Mérnöki Kamara Környezetvédelmi Tagozata kiemelt díjazásban részesítette Ambrus Mária és Furmann Dorina hallgatóink Szakdolgozatát!

Ezúton is gratulálunk egykori Hallgatóinknak és Konzulenseiknek!
A Deutsche Bundesstiftung Umwelt német szövetségi környezetvédelmi alapítvány 15. alkalommal hirdeti meg németországi szakmai gyakorlati ösztöndíját.
The Visegrad 4 WASTE RECYCLING International Conferences are being organised by Visegrad 4 countries, their academic and research institutions. The aim of the conferences is to give an opportunity for researchers, engineers, designers, professionals, decision-makers and legislators not only from V4 countries but from all over the world to meet together and discuss problems, ideas, the newest research results and innovations in waste recycling, being now-a-days one of the most important issues of the mankind.
International summer school program CirCOOL 2.0 The Value Life Cycle of Materials in the Circular Economy
On behalf of the Organizing Committee, we would like to invite you and your co-workers to participate the V4 Waste Recycling XXI International Conference.
ENVIRONMENTAL ETHICS IN OUR TIME: PHILOSOPHY AND CHALLENGES” at the Helsinki Summer School (07.08-23.08.2018)
Ismét kiírásra került egyetemi hallgatóknak a beton.hu beton tematikájú pályázata.
2018.04.11-én Budapesten került megrendezésre a III. Innovatív Hulladékgazdálkodási konferencia a KSZGYSZ és az NHKV szervezésében, ahol Intézetünk két oktatója, Dr. habil Faitli József és Dr. Rácz Ádám tartottak előadást az érdeklődő szakmai publikum előtt.
Témakiírás Tudományos Diákköri dolgozat készítésére.
A Miskolci Egyetemen környezetmérnökként végzett Veres András fejlesztési mérnökként már itt dolgozik!
A Leobeni Egyetem nyári egyetemet hirdet az "Anyagok életciklusa a körfolyamatos gazdaságban" címmel.
A Deutsche Bundesstiftung Umwelt német szövetségi környezetvédelmi alapítvány 2018-ban 14. alkalommal hirdeti meg németországi szakmai gyakorlati ösztöndíját.