Környezetmérnöki Diplomadíj

2019. február 18., 15:20
A Magyar Mérnöki Kamara Környezetvédelmi Tagozata kiemelt díjazásban részesítette Ambrus Mária és Furmann Dorina hallgatóink Szakdolgozatát!

Ezúton is gratulálunk egykori Hallgatóinknak és Konzulenseiknek!

A Környezetvédelmi Tagozat díjátadó ünnepségére február 6-án került sor a Magyar Mérnöki Kamara Székházában.

Nagy Gyula, az MMK elnöke és Parragh Dénes a Környezetvédelmi Tagozat elnöke megnyitó szavai után Bencsik János országgyűlési képviselő, az Országgyűlés Fenntartható Fejlődés Bizottságának alelnöke köszöntötte a megjelenteket.
Az üdvözlő szavak után került sor a díjak átadására. A kitüntetettek laudációját dr. Fekete Jenő György, a Kuratórium elnöke ismertette.

„Környezetmérnöki Diplomadíj” odaítéléséről az egyetemek által beküldött diploma-pályázatok értékelése után az MMK Környezetvédelmi Tagozatán beül működő Bizottság tett javaslatot. A Bizottság döntése alapján 2018-ben négy díjat adtak ki. Kiemelt díjazásban részesültek:

Ambrus Mária, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának végzős hallgatója. Szakdolgozatának címe: „Pernye-vörösiszap alapú geopolimer fejlesztése”. Konzulensei Dr. Mucsi Gábor és Szabó Roland voltak.

Furmann Dorina, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának végzős hallgatója. Szakdolgozatának címe: „A veszélyes hulladékok aerob biolebontásának kísérleti elemzése”. Konzulensei: Dr. Bokányi Ljudmilla és Szabó Szilvia voltak.

Kovács Virág, aki a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karán végzett. Angol nyelvű diplomadolgozatának címe: „A rediffuzió által befolyásolt paraméterek vizsgálata és mennyiségi meghatározása”. Konzulensei Dr. Madarász Tamás és Székely István voltak.