ifj. Kasó Attila MSc hallgatónk TDK dolgozatát díjjal jutalmazta az OMBKE

2019. február 27., 11:05
ifj. Kasó Attila MSc hallgató TDK dolgozatát díjjal jutalmazta az Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület. A díj olyan tudományos diákköri dolgozatért ítélhető oda, amely ipari probléma megoldásával foglalkozik.

ifj. Kasó Attila dolgozatának címe: Barittartalmú kőzettípusok dúsíthatóságának vizsgálata savas oldással

Konzulensek: Dr. Bokányi Ljudmilla intézeti tanszékvezető egyetemi docens és dr. Mádainé Üveges Valéria tanársegéd.

A dolgozata az új rudabányai barit-bánya nyitását megalapozó szükséges technológiai vizsgálatokkal foglalkozik, a 2018-as Egyetemi TDK Konferencia alkalmából előadói díjat nyert és az Országos Tudományos Diák Konferenciára is továbbjutott.

Az OMBKE díj egy oklevélből és az Erdélyi Műszaki Konferencián való részvétel támogatásából áll. 2019. február 15.-én Dr. Hatala Pál adta át a hallgatónknak.

Ezúton is gratulálunk Hallgatónknak és Konzulenseinek az elismeréshez!